Парубій розповів, за яких умов нардепів не пускатимуть до Ради

22 Березня 2018, 17:08

Голова Верховної Ради Андрій Парубій розповів, що працівники Управління держохорони мають повноваження не пускати до приміщень парламенту тих депутатів, які відмовляються від сканування своїх речей.

 

Про це спікер повідомив під час брифінгу у четвер, 22 березня.

 

«Охорона може не пустити, і охорона не буде пускати. Вона не може затримати, вона не може заарештувати, але вона може не пустити людину, яка відмовляється через сканер провести свої особисті речі», – наголосив Парубій.

 

Голова ВР також зазначив, що одразу після ухвалення парламентом змін до закону про держохорону він дав доручення встановити спеціальні пристрої для сканування речей відвідувачів парламенту.

 

"Для того, щоб не допустити цього приниження, я вольовим рішенням дав доручення знайти сканери, щоб не було елементу перевірки, а був елемент сканування", – роз’яснив спікер.

 

Парубій переконаний, що  інциденти, які мають місце у парламенті, коли депутати відмовляються надати свої речі на перевірку, припиняться після нетривалого періоду адаптації депутатів до нової процедури.

 

«Сьогодні був перший день дії цього закону, у нас було 2-3 інциденти, і я впевнений, що день-два-три – і адаптуються всі, і всі будуть однакові й рівні перед законом. І ця система, цей закон будуть функціонувати так, як функціонують у кожному аеропорту України», – заявив голова ВР.

 

Нагадаємо, напередодні Верховна Рада ухвалила закон про порядок доступу до парламенту, згідно з яким до будівель, де працюють органи державної влади України, не допускатимуться особи з холодною чи вогнепальною зброєю та вибуховими речовинами.

 

За законопроект №8155 проголосували 263 народні депутати.

 

Згодом президент України Петро Порошенко підписав закон щодо заборони допуску осіб зі зброєю до будівель парламенту, уряду та інших органів влади.