Парубій розповів, коли Рада перейменує Дніпропетровську і Кіровоградську області

17 Вересня 2018, 12:03

Голова Верховної ради Андрій Парубій заявив, що питання щодо перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської області може бути розглянуто у четвер, 20 вересня. Про це повідомляє "РБК-Україна".

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час погоджувальної ради парламенту.

 

Так, Дніпропетровську область планують перейменувати в Січеславську, а Кіровоградську – у Кропивницьку.

 

Зокрема, він наголосив, що в Україні наразі не завершена декомунізація.

 

"У нас не завершена декомунізація. Залишилось дві області, які мають ще старі назви, і вже пройшли всі формальні процедури для їх зміни. Йдеться про Кіровоградську та Дніпропетровську області. Я вважаю, що наш парламент має завершити декомунізацію і на рівні Конституції, перейменувавши дві області", – підкреслив Парубій.

 

Нагадаємо, 11 липня комітет ВР з питань правової політики та правосуддя підтримав внесення змін до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей. 

 

20 червня директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович повідомив, що комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав пропозицію перейменувати Дніпропетровську та Кіровоградську області. 

 

Як повідомлялося, Верховна Рада 14 липня 2016 року перейменувала місто Кіровгорад на Кропивницький. Тим часом назва регіону досі лишається без змін — Кіровоградська область. 

 

19 травня 2016 року Верховна Рада проголосувала за перейменування міста Дніпропетровська на Дніпро у рамках виконання закону про декомунізацію.