Парубій прокоментував публікацію документів “чорної бухгалтерії” Партії регіонів

1 Червня 2016, 07:08

Якщо в діях осіб, які є фігурантами публікації "чорної бухгалтерії" Партії регіонів, буде знайдено склад злочину, то вони мусять понести як кримінальну, так і політичну відповідальність. Про це заявив спікер парламенту Андрій Парубій.

Він вважає, що дана справа повинна бути публічно доведена до завершення правоохоронними органами.

"Якщо ці документи є правдою, це величезна ганьба та справа ця має бути доведена правоохоронними органами до публічного завершення. Та завершення, яке було б зрозумілим суспільству, змогло б розкрити та довести або спростувати дані, які було озвучено", – сказав Парубій.

За його словами, дана справа є своєрідною перевіркою для Національного антикорупційного бюро України, яке може довести своїми діями власну працездатність.

Парубій упевнений, що якщо буде доведено факт вчинення злочину, фігуранти згаданої публікації мають понести кримінальну та політичну відповідальність.

Як повідомлялося, колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак розповів, що передав до Національного антикорупційного бюро документи, які засвідчують незаконні грошові операції у рамках Партії регіонів на суму $2 млрд. За його словами, серед фігурантів цих матеріалів – посадові особи найвищого рівня, міністри та керівники відомств, народні депутати, відомі політики, громадські діячі, представники міжнародних організацій, судді, у тому числі найвищих судових інстанцій.

Згодом голова НАБ Артем Ситник підтвердив отримання документів. Пзніше бюро відкрило кримінальне провадження за заявою Трепака.