Парубій підписав постанову про звернення щодо автокефалії для УПЦ

19 Квітня 2018, 19:19

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у четвер, 19 квітня, підписав проект постанови №8284 "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". Про це спікер заявив під час закриття засідання Ради.

 

"Хочу вам повідомити, що я підписав постанову. І вона вже є чинним законом України. Молимось богові, щоб вона дала результат, і щоб ми дочекалися давньої мрії українців про єдину українську православну церкву", – сказав Парубій.

 

Як повідомлялось, Верховна Рада в четвер, 19 квітня, підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.

 

Нагадаємо, 17 квітня президент України Петро Порошенко  повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

 

18 квітня голова Верховної Ради повідомив, що в парламенті зареєстровано проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні".  Водночас Парубій повідомив, що доручив профільному комітету з питань культури і духовності в позачерговому порядку розглянути проект відповідну постанову для внесення його на розгляд Верховної Ради вже 19 квітня.