Парубій не прийде на допит в прокуратуру, бо їде у запорізьке СІЗО

23 Лютого 2011, 10:50

“Мене викликають в прокуратуру, але я не можу сьогодні туди прийти, бо їду до Запоріжжя. Я сказав слідчому, що на цьому тижні я з’явитися не можу, і ми домовились з ним, що наступного тижня я прийду до прокуратури. Слідчій має зателефонувати мені у понеділок, і назвати точну годину зустрічі”, – зазначив Парубій.

За словами парламентаря, слідчий попередив його, що розмова буде довготривалою і щоб він був готовий до цього. “Тобто справу щодо подій 27 квітня знову активізують”, – зазначив Парубій.

Як повідомила прес-служба “Нашої України”, 24 лютого Андрій Парубій зустрінеться з керівництвом слідчого ізолятора №10 в Запоріжжі та перевірить умови утримання дев’ятьох активістів ВО «Тризуб» та інших опозиційних організацій.

Активістів ВО «Тризуб» було затримано за підозрою у пошкодженні пам’ятника Сталіну у Запоріжжі. На сьогодні в місцях позбавлення волі у справі пошкодженні пам’ятника перебуває 11 осіб. Родичі затриманих неодноразово заявляли про те, що до ув’язнених застосовують тортури.

Нагадаємо, 14 травня прокуратура Києва порушила кримінальну справу проти Андрія Парубія та Юрія Гримчака за підозрою у втручанні в діяльність голови Верховної Ради й інших депутатів парламенту з метою не допустити ратифікації угоди про продовження строку перебування Чорноморського флоту Росії на території України до 2042 року.

Справа була порушена за статтею 28 Кримінального кодексу (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) і 344 (втручання в діяльність державного діяча).