Парубій направив офіційний лист Зеленському з вимогою підписати закон про імпічмент

5 Липня 2019, 10:57

Голова Верховної Ради направив офіційний лист до президента України Володимира Зеленського з вимогою негайно підписати закон про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради. Про це спікер сказав на засіданні парламенту у п'ятницю, 5 липня

 

Як зазначив Парубій, згідно ст. 94 Конституції України у президента є 15 днів після отримання закону, щоб підписати або повернути закон зі своїми пропозиціями до Ради для повторного розгляду.

 

Спікер нагадав, що 27 червня цей термін був вичерпаний, "відтак закон згідно з Конституцією вважається схваленим президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений".

 

"Пане Зеленський, інформую вас, що ви більше не маєте права ветувати закон про ТСК, нині ви можете тільки підписати. Якщо він буде заветований, це буде порушенням закону. Цей закон ухвалено на вимогу Конституції, він створює реальний парламентський контроль в Україні, а головне – чітко встановлює та описує процедуру парламентського контролю ТСК та імпічменту президента. Це була одна з обіцянок під час предвиборчої кампанії", – додав він.

 

Парубій виловив переконання, що президент в найближчі дні підпише закон.

 

Нагадаємо, що спікер Верховної ради України від 12 червня підписав законопроект №1098 "Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної ради України", в якому передбачена процедура імпічменту президента.