"Доручено Кабінету міністрів України організувати односторонню демаркацію українсько-російського державного кордону, забезпечити його належне інженерно-технічне облаштування відповідно до сьогоднішніх загроз національній безпеці", – заявив він після засідання РНБО в понеділок увечері в Києві.
Крім того, Парубій, доповідаючи про результати засідання, зазначив: "Серед цих рішень слід відзначити будівництво інженерних споруд уздовж нашого кордону й невідкладні заходи для розвідки щодо нейтралізації диверсантів, які проходять на територію України".
Він наголосив, що побудова інженерних споруд і демаркація кордону плануються на всіх ділянках українсько-російської кордону, а не лише на тих ділянках, де тривають бойові дії.
Рішення РНБО вводиться в дію указом президента України.
Парубій також повідомив, що влада України розглядає питання про призупинення заходження кораблiв i суден Росiї до портiв на Азовському морi, а також можливiсть призупинення роботи пунктiв пропуску залiзничного й повiтряного сполучення з РФ.
Про це повідомив секретар Ради нацiональної безпеки та оборони України Андрiй Парубiй.
"Обговорювалося питання про заборону заходження плавзасобiв iз Росiї до портiв на Азовському морi", – заявив він на брифiнгу пiсля засiдання РНБО в понедiлок у Києвi.
Водночас вiн додав, що на засiданнi також розглядалося питання про встановлення тимчасового порядку перетину українсько-росiйського кордону виключно в пунктах пропуску залiзничного та повiтряного сполучення i "передбачити, в разi потреби, призупинення роботи цих пунктiв пропуску".
Нагадаємо, неодноразово у Держприкордонслужбі повідомляли про проблеми на кордоні на деяких ділянках у Донецькій та Луганській областях та про порушення Росією двосторонніх домовленостей про рух через кордон.
Як відомо, 7 листопада 2013 року поблизу автомобільного пункту пропуску Сеньківка (Городнянський район, Чернігівська обл.) на Брянсько-Чернігівській ділянці кордону було встановлено перший прикордонний знак у рамках демаркації українсько-російського кордону.
Угоду про демаркацію спільного кордону глави МЗС України та Росії підписали 17 травня 2010 року в Києві, вона набула чинності 29 липня того самого року.
Відповідно до цього документа, було створено спільну демаркаційну комісію, яка на своїх засіданнях вирішує питання, пов'язані з подальшим здійсненням демаркації українсько-російського кордону.
У МЗС України пізніше заявили, що обидві сторони готові розпочати "польові роботи" на кордоні вже у 2012 році, а в Державній прикордонній службі України заявили, що їхнє відомство забезпечене для проведення практичних робіт із демаркації українсько-російського кордону всім необхідним і очікує відповідної команди.
Україна ставить перед собою завдання найближчими роками здійснити демаркацію держкордону з Росією (2295 км) і Білоруссю (1084 км), а також завершити її з Молдовою (1222 км).
Загальна протяжність українського кордону становить майже 6993 км, зокрема 1355 км морської ділянки.