Як повідомив Парубій ЛІГАБізнесІнформ, йому інкримінують адміністративне правопорушення за ч.1 ст.185 (зі значком 1) Кодексу України про адміністративні правопорушення. У протоколі зазначено, що вчора йому було оголошено постанову Окружного адміністративного суду Києва про обмеження права на мирні збори, демонстрації і мітинги шляхом заборони проведення заходів з учорашнього дня за адресою Київ, Хрещатик, 2 (Український дім).
"Незважаючи на доведені вимоги, продовжував проводити мітинг, чим порушив встановлений порядок організації і проведення мітингів і зібрань", – сказано в протоколі.
"Вони вважають, що я отримав цю постанову, хоча підписи я не ставив. Вони кажуть, що є відеофіксація того, як я отримав, і, на основі цього, вони вважають, що я порушую законодавство, продовжуючи проводити мітинг. На основі цього проти мене складено протокол про адміністративне правопорушення", – заявив Парубій.
Він також зазначив, що йому дійсно вчора повідомляли про рішення суду. На його прохання, йому надали копію. Він також повідомив, що підпис поставити він відмовився, оскільки в рішенні мова йшла про заборону "якомусь громадянинові на букву П. в якомусь фермерському господарстві".
"Там не було згадки про наш мітинг, тому я сказав, що тут проходить моя зустріч з виборцями. Там нічого не сказано про те, що я в цьому праві обмежений. Я сказав, що ця постанова не до мене. Нехай шукають житомирське фермерське господарство і йому вручають цю постанову", – порадив він.
Парубій також додав, що протестуючі проти мовного законопроекту зможуть визначитися зі своїми подальшими діями тільки після того, як буде зрозуміло, чи продовжить влада спроби легалізації документа, або "піде назад".
"Багато в чому це залежить від того, чи будуть вони далі порушувати закони, обирати нового голову Верховної Ради, або не підуть на цей крок… Завтра до обіду у нас вже будуть всі підстави для прийняття того чи іншого рішення", – підсумував Парубій.
Нагадаємо, 4 липня Окружний адміністративний суд Києва виніс рішення про заборону проведення з 4 по 9 липня зборів, мітингів, а також пішої ходи будь-якими суб’єктами на майдані Незалежності, вулиці Хрещатик, біля будівель Адміністрації президента та Верховної Ради, Українського дому та на Європейській площі. Державні виконавці оголосили рішення суду народним депутатам та учасникам акції.
Працівники міліції склали 6 адміністративних протоколів відносно народних депутатів за протест біля Українського дому у Києві.