Партія регіонів ще не знає, яку пенсійну реформу вона хоче

3 Червня 2011, 08:39

"Законопроект розгляне комітет, ймовірно, його оцінить політрада Партії регіонів. Рішення за проектом закону не прийнято", – заявив Стоян вчора на закритому засіданні фракції Партії регіонів, присвяченому питанню підтримки пенсійної реформи.

На цьому засіданні був присутній також віце-прем'єр-міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Він, у свою чергу, намагався переконати "регіоналів" підтримати його законопроект щодо пенсійної реформи. Він роз'яснив депутатам, що нова редакція законопроекту передбачає 11 істотних змін.

Зокрема, пропонується обмежити розмір максимальної пенсії до 10 прожиткових мінімумів (9600 грн), поширивши дію цієї норми на раніше призначені пенсії.

Крім того, з 2013 року планується підвищити пенсійний вік для чоловіків-держслужбовців до 62 років, піднімаючи його на 6 місяців щороку.

Календарну вислугу років військовослужбовцям запропоновано збільшити з 20 до 25 років, щорічно підвищуючи її на 6 місяців.

Жінкам після досягнення 55 років надається можливість добровільного виходу на пенсію протягом наступних трьох років за умови загального стажу не менше 30 років і звільнення з роботи.

У разі працевлаштування громадян виплата пенсії припиняється, але стаж буде дораховуються.

Народні депутати при призначенні дострокових пенсій будуть прирівняні до інших категорій пенсіонерів.

Однак депутати не підтримали Тігіпка. Найбільшу незгоду регіоналів викликало положення про обмеження максимальної пенсії.

Втім, у Мінсоцполітики не надають результатам вчорашньої зустрічі великого значення, підкреслюючи, що вона носила неформальний характер.

"Депутати ознайомилися, задавали питання, висловили критичні зауваження – відбувся обмін думками. Ніякої формалізації цієї зустрічі, за моїми даними, бути не повинно тому припущення, що фракція не підтримала проект пенсійної реформи, неправильне", – заявив керівник прес-служби відомства Михайло Кухар.

Нагадаємо, нещодавно Тігіпко повідомив, що в Україні кількість пенсіонерів сягає 13 млн 766 тис осіб, а кількість платників внесків до Пенсійного фонду на постійній основі – 14 млн осіб.

25 березня Тігіпко заявив, що має намір піти у відставку у разі, якщо пенсійну реформу не буде прийнято парламентом до серпня.