За інформацією джерел в Адміністрації президента, останнє внутрішнє соціологічне дослідження засвідчило, що кандидати-мажоритарники від ПР мають набагато менші шанси на успіх, ніж могли б сподіватися біло-блакитні. А втримати контроль над кожним з мажоритарників, які б ішли під іншими гаслами, а потім приєднувалися до парламентської більшості, набагато складніше, ніж над партійними депутатами. До того ж деякі представники регіональних еліт, які зацікавлені пройти до Верховної Ради і мають шанси досягти цього по мажоритарці, прагнуть залишатися незалежними від партії влади.
У ПР інформації про остаточну відмову від змішаної системи не підтверджують, проте визнають, що консенсусу щодо правил гри на наступних парламентських виборах нині у владі немає.
«Прихильники чистої пропорційної системи – це ті, хто перебуває нагорі і думає, що потрапить до списку, придбає собі там місце. При цьому залишатиметься безликим та не працюватиме на свого виборця. Для тих, хто справді працює у своєму окрузі, спілкується з виборцями, мажоритарна система ближча», – зазначає прихильник мажоритарки Олександр Черноморов. За словами депутата, з виборчим законодавством парламент має визначитись до кінця вересня.
Більше про це читайте у матеріалі «Партія влади: перенавантаження».
Нагадаємо, новий законопроект про вибори передбачає, зокрема, підвищення прохідного бар'єру для партій до 5% з нинішніх 3%, а також обрання депутатів за змішаною системою.