Партія Меркель програла вибори у парламент Північного Рейну-Вестфалії

14 Травня 2012, 10:22

Правлячий Християнсько-демократичний союз (ХДС) на чолі з Норбертом Реттгеном отримали найгірший результат за всю післявоєнну історію – 26,3%.

Таким чином жителі федеральної землі, яка за розмірами більше Нідерландів, а за обсягом економіки – як Туреччина, не підтримали планів уряду щодо боротьби з кризою і зробили ставку на соціал-демократів.

Регіональний лідер СДПН Ханнелоре Крафт не приховує своєї радості: за партію віддали голоси більше 39% виборців. Тепер разом з "зеленими", які отримали 11,3%, соціал-демократи зможуть сформувати коаліційний уряд.

"Соціал-демократи всієї країни щасливі за нас, – заявила Крафт, – і це стало ясним сигналом Берліну, сигналом, який нам так подобається!"

Ці вибори в парламент найбільшої федеральної землі Німеччини аналітики називали репетицією перед майбутніми в майбутньому році виборами в Бундестаг.

Партія піратів, набравши 7,8% голосів, змінює в ландтазі вибившую з нього Ліву партію, протримався в парламенті лише два роки.

Всупереч прогнозам до ландтагу пройшла Вільна демократична партія, отримавши 8,6% голосів виборців.

Як повідомлялось, за даними соціологів, частка прихильників християнських демократів у Північному Рейні-Вестфалії скоротилася з 35% у 2010 році до прогнозованих 26% цього року.  Це найгірший результат у повоєнній історії ХДС і поганий знак для канцлера Анґели Меркель перед загальнонаціональними виборами, що відбудуться в 2013 році.

Нагадаємо, місцеві вибори в Німеччині є своєрідним барометром електоральних уподобань.