Партія Катеринчука відмовила «Нашій Україні»

5 Липня 2011, 16:28

«Ми висловлюємо слова щирої вдячності за запрошення до розмови. Цілком розуміючи прагнення Валентина Наливайченка, котрий підписав лист, як Голова партії «Наша Україна», долучитися до майбутніх парламентських перегонів, вимушені сказати однозначне «ні» саме цьому формату розмови», – заявляють у партії Миколи Катеринчука.

У партії наголошують, що не вважають «Нашу Україну» опозиційною до чинної влади партією. «Відтак про переговори щодо спільної координації дій на майбутніх парламентських виборах 2012 року не може йти мова», – заявляють у Європейській партії.

Партія зазначає, що серед запропонованих НУ питань для обговорення значиться законопроект про вибори народних депутатів, але 23 червня Європейська партія ініціювала проведення круглого столу на цю тему, і НУ не брала участь у ньому.

При цьому учасниками круглого столу було підписано резолюцію, у якій вони вимагали від Верховної Ради, Президента Віктора Януковича й інших розробників нових виборчих правил передбачити проведення виборів Ради за відкритими партійними списками.

Відповідно до повідомлення, резолюцію підписали представники більш як 40 партій, експерти, представники влади й посольств країн Європейського Союзу.

«Якщо «Наша Україна» має прагнення брати активну участь у політичному житті країни саме з позицій утвердження демократичних принципів розвитку суспільства та забезпечення європейського рівня життя своїх виборців, вона має змогу долучитися до спільної Резолюції, котра є відображенням позиції більшості опозиційних партій країни», – йдеться у заяві Європейської партії.

Як повідомлялось, партія «Наша Україна» ініціювала на 12 липня зустріч опозиційних сил щодо координації дій для захисту чесних виборів. 

Раніше  лідер політичної партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк  закликав опозиційні політсили домовитися про координацію дій під час парламентської кампанії для проведення чесних і прозорих виборів, недопущення фальсифікації та формування у новому парламенті демократичної більшості. 

Вибори до Верховної ради відбудуться у жовтні 2012 року.