Партія Качинського підписала спільну із прокремлівськими партіями угоду щодо майбутнього ЄС

Світ
2 Липня 2021, 17:23

«Сьогодні, принаймні в кількох європейських столицях одночасно, лідери багатьох партій (близько десяти) підписують спільну декларацію», – заявив 2 липня лідер керівної польської партії «Право і Справедливість» Ярослав Качинський. Як пише польське видання Rzeczpospolita серед партій, що підписують цю угоду, політик згадав італійську партію «Ліга Півночі», іспанську партію «Vox», французьку «Нацональне об’єднання», чиєю лідеркою є Марін Ле Пен, угорську «Фідес» Віктора Орбана та свою партію «Право та Справедливість» (ПіС).

 

Пояснюючи журналістам причину підписання такої угоди саме зараз, він згадав, що триває конференція про майбутнє Європи. Проведення такої конференції – це ідея Європейського парламенту та Європейської Комісії. З квітня 2021 року різні заходи цієї Конференції відбуваються в межах відповідної онлайн-платформи і триватимуть до 2022 року. Метою таких обговорень є почути різні думки щодо довготривалих перспектив розвитку ЄС.

Читайте також: Український маінфест

Качинський пояснив, що  ця конференція має незрозумілі цілі та структуру, різного роду зустрічі та панелі. «Не дуже зрозуміло, що з цього має вийти, але можна припустити, що мова йде про поглиблення процесів, які на наш погляд, тобто загальне переконання, не ведуть до розвитку ЄС, але ведуть до глибокої кризи, яка вже триває. Вони ведуть до явищ, які не мають нічого спільного з баченням засновників Європейського Союзу, а також практикою перших років або навіть десятиліть ЄС», – заявив Качинський. На його думку, ці процеси ведуть до творення наддержави, централізації і, «перш за все, до культурної революції, яка полягає в руйнуванні існуючих соціальних структур (починаючи з сім'ї), існуючих традицій». Польський політик вважає, що тут йдеться про певний вид суспільної інженерії, який вже траплявся протягом історії.

Читайте також: Анатомія єврооптимізму

«Ми не хочемо цієї революції. Ми вважаємо це проєктом, який, як і всі подібні плани в історії Європи та світу, принесе лише багато нещасть і, перш за все, радикальне обмеження свободи як окремо, так і в вимірі великих національних громад», – цитує слова лідера ПіС Rzeczpospolita.

 

Видання також відзначає, що посилаючись на підписану його партією сьогодні декларацію, Качинський наголосив, що вона містить «прийняття самої ідеї ЄС», а також похвалу успіхам, яких вже вдалося досягти. Водночас вона робить наголос на суверенних державах ЄС, на дотриманні європейського права та відмові «від цієї агресивної соціальної інженерії», повідомляє Rzeczpospolita.

«Це документ, який говорить європейцям, що є інший варіант, інша можливість, інший шлях», – наголосив Ярослав Качинський.

 

Водночас, інше польське видання onet.pl повідомляє, що Качинський у своїй промові підкреслив, що сторони, які підписують спільну декларацію, "різні і не завжди у всьому домовляються, але вони дуже близькі до одностайності з цього питання". Партії, про які згадав лідер ПіС у своїй промові є євроскептичними, раніше з’являлася інформація про зокрема й фінансові зв’язки цих партій із Кремлем. Деякі їхні депутати були спостерігачами на псевдовиборах на окупованих Кремлем територіях.

 

На сайті партії «Національне зібрання» Марін Ле Пен вже також з’явилася заява про «започаткування зборів європейських патріотів», до яких приєдналася партія. У прес-релізі йдеться про те, що до цих зборів приєдналися 16 партій із різних країн ЄС. Окрім вже згаданих, свої підписи під декларацією поставили ще й інші ультраправі, популістські та євроскептичні партії, як наприклад, Австрійська Партія Свободи (її представники також навідувалися на окуповані РФ території, а про зв’язки партії із Кремлем чимало писали австрійські медіа та Тиждень), Болгарський національний рух, бельгійська «Фламандський інтерес» та інші.

 

Польські журналісти із різних видань активно коментують цю заяву польського віце-прем’єра. Так, міжнародний оглядач «Gazeta Wyborcza» Бартош Вєлінський пише, що Качинський «вступаючи у союз і Сальвіні (лідер італійської «Ліги Півночі» – Ред.) та Ле Пен де факто підписує пакт з Путіним, який підтримує ті партії». Міхал Шульджинський із Rzeczpospolita цитує Качинського про різницю у поглядах між партіями, але однакову позицію в питанні майбутнього ЄС і ставить риторичне запитання, навіщо ж тоді Кремль фінансував ті партії. «Чи власне не через їхню позицію щодо майбутнього ЄС», припускає журналіст.

Німецький євродепутат від групи зелених Даніель Фройнд назвав об’єднання, щодо якого була підписана сьогодні угода, «правим Франкенштейном» і припустив, що воно буде малофункціональним.

 

читати ще

показати ще