Парламентський комітет підтримав законопроєкт про народовладдя

18 Листопада 2020, 14:15

Парламентський комітет з питань організації державної влади схвалив законопроєкт про народовладдя через всеукраїнський референдум. Про це повідомила «Українська правда» у середу, 18 листопада.

 

18 членів комітету проголосували «за», 3 – утримались.

 

Парламенту рекомендовано ухвалити законопроєкт у другому читанні. Зазначається, що він передбачає 4 основних складових предмету, що може бути винесено на референдум: внесення змін до Конституції, зокрема щодо виборів і референдуму; питання загальнодержавного значення; питання зміни території України; питання втрати чинності законів чи їхніх положень.

 

Також робоча група передбачила «4 запобіжники» щодо махінацій у питаннях зміни території України: не можна винести на референдум питання, які суперечать Конституції та нормам міжнародного права; питання, спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету чи територіальної цілісності України, створення загроз національній безпеці, розпалювання міжетнічної, расової та релігійної ворожнечі.

 

Також не можна винести на референдум питання податків, бюджету та амністії; питання, які віднесені до компетенції органів правопорядку (призначення винних, винесення вироків).

 

Нагадаємо, 18 червня народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт про народовладдя через всеукраїнський референдум.