Парламентська Асамблея ОБСЄ визнала РФ військовим агресором

1 Липня 2014, 17:55

Резолюція називається "Очевидне, грубе та невиправлене порушення Гельсінських принципів Російською Федерацією", а її автором є американський парламентар Бенджамін Кардін.

Згідно з ухваленою резолюцією, Парламентська Асамблея ОБСЄ засуджує "грубе та невиправлене порушення Гельсінських принципів" із боку Росії щодо України, зокрема, "особливо кричуще порушення суверенітету і територіальної цілісності цієї країни".

Також ПА ОБСЄ  вважає такі дії, що включають військову агресію та різні форми примусу, спрямовані на утиск властивих суверенітету України прав на догоду власним інтересам Російської Федерації, неспровокованими і базованими на абсолютно безпідставних припущеннях і приводах".

Резолюція містить заклик до держав-членів ОБСЄ "відмовлятися від визнання насильницької анексії Криму Російською Федерацією".

У ній висловлено "жаль із приводу збройного втручання, здійснюваного контрольованими Російською Федерацією силами в Україні, а також порушення прав людини, які вони продовжують породжувати".

Водночас в ухваленому документі заявлено про "тверду підтримку суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України, як це визначено Конституцією країни та в її міжнародно визнаних межах".

Російська делегація наполягала на виключенні проекту цієї резолюції з порядку денного сесії ПА ОБСЄ.