Парламентська асамблея НАТО закликала Україну розслідувати виборчі порушення

12 Листопада 2012, 17:56

Парламентська асамблея НАТО на осінній сесії закликала три держави втілити рекомендації «авторитетних» міжнародних установ, які спостерігали там за виборчим процесом.

Зокрема, в резолюції йдеться про проблеми на мажоритарних округах в Україні. Також автори документу висловили стурбованість через збільшення кількості порушень після виборів, водночас саме голосування названо «проведеним добре».

У документі також є заклик до України, Білорусі і Росії негайно звільнити «політичних в’язнів» і зміцнити верховенство права. Імен цих осіб не названо.

Окремо в резолюції згадується Грузія. Парламентська асамблея НАТО закликає новий уряд Грузії і нинішнього президента продовжити програму реформ та забезпечити «ефективне співіснування» до президентських виборів у жовтні 2013 року. Згідно з поправкою, яку додали сьогодні, новий уряд Грузії закликали утриматися від політично мотивованих арештів.

Парламентська асамблея НАТО також закликала уряди і парламенти НАТО подвоїти зусилля у підтримці демократичних прагнень держав – східних сусідів, «з повною повагою» до суверенітету Білорусі, Грузії, Росії і України.

98