Парламент врахував побажання Януковича щодо встановлення газових лічильників

16 Червня 2011, 12:54

За прийняття законопроекту №7024 "Про забезпечення комерційного обліку газу" з урахуванням пропозицій Президента проголосували 260 депутатів при мінімально необхідних 226.

Законопроект передбачає, що газ може поставлятися споживачам тільки за наявності приладів комерційного обліку.

Зокрема, для населення, яке проживає у квартирах і приватних будинках, у яких газ використовується комплексно і для опалення, обов'язковий комерційний облік вводять з 1 січня 2012 року; для підігріву води та приготування їжі – з 1 січня 2016 року; тільки для приготування їжі – з 1 січня 2018 року.

Для інших споживачів облік уводять з 1 липня 2011 року, тоді як раніше депутати розраховували ввести цей облік з 1 квітня.

Відповідно до закону, уведення в експлуатацію побудованих і реконструйованих багатоквартирних житлових будинків та об'єктів виробничого та невиробничого призначення (промисловість, бюджетна сфера, сфера соціально-побутового й культурного призначення) здійснюється за наявності лічильників газу.

Виконавцями робіт з установки засобів обліку споживання газу Рада визначила суб'єктів господарювання, які здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, а також госпсуб'єктів, які одержали відповідні дозволи й ліцензії для виконання робіт зі встановлення засобів обліку споживання газу.

У разі відмови споживачів, у тому числі населення, від встановлення лічильників розподіл газу припинятимуть з дат, зазначених вище.

При цьому Рада врахувала пропозиції Президента й заборонила припиняти розподіл газу населенню у разі, якщо лічильники не встановили з вини газорозподільних компаній.

У такому разі облік споживання газу буде здійснюватися відповідно до затверджених Кабміном нормам.

Відмова фізичних осіб-підприємців, які користуються послугами з газопостачання для здійснення підприємницької діяльності, і юридичних осіб від встановлення лічильників газу буде для постачальників підставою для розірвання в судовому порядку договору на розподіл газу.

Як повідомлялось, 7 квітня Рада ввела обов'язковий комерційний облік природного газу для всіх категорій споживачів з 2018 року.

Наприкінці квітня Президент Віктор Янукович ветував його.