Парламент Шотландії зазнав хакерської атаки

16 Серпня 2017, 09:57

Комп'ютерні системи парламенту Шотландії зазнали кібератаки, повідомляє газета The Guardian. За даними видання, у вівторок, 15 серпня, депутатів і співробітників парламенту попередили, що "хакери намагалися отримати доступ до безлічі акаунтів електронної пошти, систематично і неодноразово намагаючись зламати їх паролі".

При цьому видання відзначає, що офіційні представники парламенту повідомили, що у них немає конкретної інформації про атаку.

Виконавчий голова шотландського парламенту Пол Грайс, як повідомляє газета, офіційно поінформував депутатів про спробу зламати їх пошту. Він зазначив, що "здається, ця атака зачіпає парламентські IT-акаунти таким же чином, як і та, якою в червні піддався британський парламент".

Грайс закликав співробітників оновити свої паролі, зробивши їх більш складними, додає видання. У червні хакери отримали доступ до 90 аккунтів чиновників у Вестмінстері. У даній кібератаці уряд Великої Британії підозрює Росію.

Нагадаємо, 12 травня сталася масштабна кібератака, яка заблокувала 75 тисяч комп’ютерів у 99 країнах світу. З'явилася навіть інтерактивна карта, що показує, як поширюється вірус WannaCry. 

13 травня представники країн G7 домовилися спільно протистояти кібератакам. Окрім того, президент США Дональд Трамп у ніч на 13 травня скликав термінову нараду з питань внутрішньої безпеки через стрімке поширення вірусу WannaCry.