Парламент прийняв пакет антикорупційних законів, які потрібні для спрощення візового режиму з ЄС

8 Жовтня 2015, 20:57

Верховна Рада прийняла розроблений Міністерством юстиції пакет антикорупційного законодавства, який забезпечить виконання Україною взятих на себе зобов’язань на шляху до безвізового режиму з Європейським Союзом. Про це повідомляється на сайті Міністерства юстиції.

Згідно з повідомленням, було прийнято законопроекти № 2540а "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків при його застосуванні" та № 2541а "Про внесення змін до Кримінального та Цивільного кодексів України щодо вдосконалення інституту спеціальної конфіскації з метою усунення корупційних ризиків при її застосуванні".

Як заявив міністр юстиції Павло Петренко, вищезгадані законопроекти запроваджують більш дієві механізми спеціальної конфіскації і арешту активів, якими у своїй діяльності зможуть скористатися правоохоронні органи України.

Читайте також: Клімкін назвав термін та умови отримання Україною безвізового режиму з ЄС

"Вони дають можливість правоохоронним органам у рамках розслідування кримінальних корупційних справ накласти арешт на активи у тому випадку, якщо є обґрунтовані докази неправомірності набуття цих активів. Слідчий, відповідно до цих законів, матиме право накласти арешт через судове рішення, щоб кошти не були виведені далі й не були втрачені для української держави та бюджету", – зазначив Петренко.

Він також наголосив, що ці вдосконалення запроваджують реальні механізми завершення розслідування кримінальних справ, збереження та повернення в державний бюджет сотень мільйонів гривень, вкрадених корупціонерами.

«Сьогоднішнє голосування і прийняття цих законопроектів за основу – це дуже правильний сигнал нашим європейським партнерам, що Україна готова реально боротися з корупцією», – резюмував Петренко.

Як повідомлялося, голова Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер пообіцяв зробити все можливе для безвізового режиму між Україною та ЄС.