Парламент після перерви підтримав програму дій уряду Гройсмана

14 Квітня 2016, 15:26

Народні депутати ухвалили більшістю голосів програму дій Кабінету міністрів під головуванням Володимира Гройсмана. За таке рішення проголосували  нардепів.

Водночас тексту програми у вільному доступі наразі немає. Окремі депутати заявили, що текст їм роздали безпосередньо під час презентації програми Гройсманом.

Сам прем'єр-міністр з трибуни пообіцяв у період в один місяць надати документ зі сформулюваними першочерговими кроками Кабміну до кінця 2016 року.

За словами Гройсмана, головні пріоритети уряду: зміценення держбезпеки, реформа армії, соціальний захист громадян, повернення окупованих територій, зокрема і Криму. Також Гройсман пообіцяв "особисто та особливо курувати питання української культури".

Головним завданням на рік Гройсман назвав подолання кризи, у якій сьогодні опинилася Україна.

Під час першої спроби програму підтримали 214 нардепів. Спікер Андрій Парубій запропонував повернутися до голосування і це рішення ухвалили 226 нардепів. Однак після другого голосування рішення знову не набрало необхідної кількості голосів – 222 "за". 

Після цього Гройсман повторно звернувся до депутатів за підтримкою, однак повернення до голосування підтримали 223 нардепи. Парубій оголосив перерву на 15 хвилин для проведення консультацій.

Після перерви, 251 депутат підтримав повернення до голосування, а за програму виступили 243 нардепи.

Як повідомлялося, раніше Верховна Рада затвердила склад уряду Гройсмана. Посада міністра охорони здоров'я залишилася вакантною.

Нагадаємо, 14 квітня Верховна Рада обрала головою уряду Володимира Гройсмана. Після цього спікером Верховної Ради призначили Андрія Парубія, а його першим заступником – Ірину Геращенко.