Парламент Нідерландів не підтримав пропозицію лідера правої Партії свободи Герта Вілдерса провести референдум про членство країни в Європейському союзі. На засіданні у вівторок, 28 червня, ідею плебісциту підтримали тільки 14 депутатів з 75.
Вілдерс запропонував владі якомога швидше провести «Nexit». Однак, за діючими законами Нідерландів, на сьогодні всенародне голосування про членство в ЄС неможливе.
Нагадаємо, під час референдуму 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. У п'ятницю прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон оголосив про свою майбутню відставку в зв'язку з результатами референдуму. За словами Кемерона, чинний уряд в поточному складі буде працювати протягом найближчих трьох місяців. Згодом Нікола Стерджен заявила про намір негайно почати переговори з Брюсселем, аби знайти рішення про продовження членства Шотландії в Євросоюзі попри результат на референдумі. Також шотландський лідер говорила, що в разі, якщо Шотландію будуть змушувати покинути ЄС, необхідно буде провести ще один референдум про незалежність.
Після підбиття підсумків референдуму в Великій Британії відразу в декількох європейських країнах було запропоновано взяти приклад Сполученого Королівства і проголосувати питання про вихід з ЄС. Наприклад, лідер французької партії «Національний фронт» Марін Ле Пен схвалила рішення британців і запропонувала провести аналогічний плебісцит у Франції. Петицію за проведення референдуму стали підписувати фінські активісти, правда, депутати парламенту Фінляндії заявили, що нічого подібного в країні не планується.