Парламент Молдови відправив уряд у відставку

29 Жовтня 2015, 14:56

Парламент Молдови у четвер проголосував за відставку уряду. За таке рішення проголосувало 65 депутатів (зі 101).

Зокрема за відставку уряду на чолі з прем'єр-міністром Валеріу Стрільцем проголосувала Демократична партія, яка входить до правлячої коаліції.

Голова Демпартії Маріан Лупу виступив з критикою на адресу Валеріу Стрільця, заявивши, що останній вже два тижні займається захистом своєї Ліберально-демократичної партії та її лідера Влада Філата.

"Це неприпустимо", — сказав він.

Також Лупу висловив невдоволення, що ліберал-демократи діяли за спиною колег по Альянсу.

"ЛДПМ стояла за акціями протесту громадянської платформи", — сказав він.

У відповідь Стрілець заявив, що не буде більше брати участь у переговорах щодо створення коаліції.

Також він сказав, що Демпартія захоплена однією людиною – олігархом Володимиром Плахотнюком –  який хоче захопити і всю країну.

Нагадаємо, у Молдові учасники безстрокової акції протесту, яка проводиться Партією соціалістів і "Нашою партією", у ніч на 3 жовтня перекрили проспект Штефана чел Маре біля будівлі парламенту. Напередодні закінчився термін ультиматуму про відставку президента Ніколає Тімофті, який висунули протестувальники.

Як відомо, 27 вересня у центрі Кишинева відбулася багатотисячна хода, очолювана представниками лівих політичних рухів. Протестувальники висунули президенту ультиматум –  подати у відставку у тижневий термін. Однак президент Молдови відмовився виконати ультиматум протестувальників, які вимагають його відставки.

8 жовтня парламент Молдови відмовився розглядати проекти постанов із вимогами протестувальників.

15 жовтня Парламент Молдови проголосував за зняття депутатської недоторканності з колишнього прем'єр-міністра і голови Ліберально-демократичної партії (ЛДПМ) Влада Філата, згодом його заарештували.

Newsmaker