Парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії

27 Жовтня 2017, 16:43

Парламент Каталонії проголосував за резолюцію, яка формально декларує незалежність від Іспанії. Про це повідомляє El Pais.

Відповідне рішення підтримали 70 депутатів, проти виступили 10, двоє утрималися.

Раніше у El Pais повідомлялось, що Каталонські депутати провели  таємне голосування за резолюцію, запропоновану групою партій Junts pel Sí і CUP, яка передбачає проголошення республіки.

При цьому одним із останніх, хто проголосував за резолюцію, був лідер уряду Каталонії Карлес Пучдемон, а депутати, які проти проголошення незалежності, залишили сесійну залу.

До цього Пучдемон виключив проведення в автономії дострокових виборів.

Нагадаємо, 1 жовтня, у Каталонії, автономній області на північному сході Іспанії, відбувся референдум за незалежність. Уряд Каталонії заявив, що за відокремлення від Іспанії висловилися 90% каталонців, а всього в голосуванні взяли участь близько 2,3 млн осіб. 10 жовтня голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон підписав "Декларацію представників Каталонії" про "незалежність республіки". Згодом урядовці Іспанії на зустрічі з представниками опозиції домовилися внести зміни до Конституції країни, щоб вирішити ситуацію з наміром Каталонії вийти зі складу Королівства. 

Зазначимо, 17 жовтня Іспанський Конституційний суд ухвалив рішення, яким визнав недійсним закон про проведення референдуму про незалежність Каталонії, який парламент регіону прийняв 6 жовтня.

Згодом прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой оголосив, що в рамках обмеження автономії Каталонії уряд і парламент регіону будуть розпущені.

читати ще

показати ще
99