Парламент Греції схвалив 16 липня жорсткі заходи економічних реформ, яких європейські лідери вимагають в обмін на новий план порятунку. Законопроект ухвалений за підтримки трьох проєвропейських опозиційних партій.
Кілька чільних членів владної партії «Сіріза», яку очолює прем’єр-міністр Алексіс Ципрас, проголосували проти. Серед таких – міністр енергетики Панайотіс Лафазаніс і колишній міністр фінансів Яніс Варуфакіс.
Ципрас наголосив, що нація не мала вибору в питанні жорстких умов кредиторів.
«У нас був дуже конкретний вибір: угода, з якою ми переважно незгодні, або хаотичний дефолт», – сказав він, отримавши овації від своєї партії.
Голосування відбулося на тлі багатотисячних протестів громадян Греції, які вже шість років живуть за умов жорсткої економії і рецесії, що спричинила значне зростання бідності та безробіття.
Як повідомлялося, Єврокомісія пообіцяла до 2020 року надати Греції понад 35 млрд євро на створення робочих місць та розвиток економіки. Для цього вона повинна виконати всі вимоги саміту єврозони, погоджені 13 липня
Нагадаємо, на саміті ЄС, який розпочався в неділю і завершився в понеділок вранці, були узгоджені принципи програми економії в Греції.
Країни ЄС нададуть Афінам фінансову підтримку в обмін на проведення грецькою владою низки болісних реформ.
Однак МВФ вважає, що єврозона повинна піти на полегшення боргового тягаря Греції, інакше третя програма фінансової допомоги буде марною.