Парламент Греції підтримав уряд для отримання кредиту

22 Червня 2011, 07:41

За довіру уряду проголосували 155 депутатів правлячої партії, 143 були проти, двоє не голосували.

Греція реалізує жорсткі бюджетні скорочення в обмін на кредитну підтримку ЄС і МВФ. Минулого тижня прем'єр провів масштабні перестановки в кабінеті, змінивши, зокрема, глав Мінфіну, МЗС, Міноборони і МВС, у зв'язку з чим зажадав голосування про довіру.

Голосування не було простою формальністю, незважаючи на те, що правляча партія ПАСОК має більшість в 300-місцевому парламенті, оскільки кілька депутатів минулого тижня вийшли з фракції. Крім того, прем'єр зіштовхнувся з внутріпартійної опозицією з питання про прийняття нової 28-мільярдної програми скорочень, за якою парламент повинен проголосувати до кінця місяця. Згода Греції на дану програму є однією з умов, на яких ЄС і МВФ повинні надати черговий 12-мільярдний транш 110-мільярдних кредитів, які допомагають країні врятуватися від дефолту.

Як повідомлялося, міністри фінансів країн єврозони відклали рішення про надання Греції наступного траншу допомоги. За словами міністрів, Афіни можуть отримати ще 12 мільярдів євро до середини липня, якщо грецький парламент ухвалить закони про скорочення бюджетних витрат на 28 мільярдів євро і розпродаж державних активів.

Однак під тиском Міжнародного валютного фонду Німеччина таки змінила свою позицію і надасть фінансову допомогу Греції.

Нагадаємо, минулого року Греція отримала $150 млрд міжнародної допомоги для виходу з боргової кризи.

Позначки: