Парламент Франції схвалив закон про кримінальну відповідальність за заперечення геноциду вірмен

24 Січня 2012, 07:43

Згідно з проектом нового закону, публічне заперечення геноциду каратиметься тюремним ув'язненням до одного року або штрафом у розмірі до 45 тисяч євро.

Після схвалення французьким сенатом закон буде направлено на підписання президентові Ніколя Саркозі, партія якого ініціювала його прийняття. Президентське рішення очікується до кінця лютого.

Результати голосування в Парижі турецька влада зусріла з обуренням. Міністр юстиції Садулла Ергіна назвав голосування несправедливим щодо Туреччини.

У той же час в Єревані привітали рішення сенату. Глава МЗС Вірменії Едуард Налбандян заявив, що це голосування увійде в аннали історії як символ захисту прав людини.

Нагадаємо, нижня палата французького парламенту схвалила законопроект 22 грудня. Це викликало негативну реакцію з боку Туреччини, яка відкликала свого посла з Парижа.

Туреччина категорично заперечує проти використання терміну "геноцид" стосовно вбивства вірмен в Османській імперії в 1915 році.

За вірменським даними, в ході масових депортацій вірмен зі Східної Анатолії були вбиті або померли від голоду півтора мільйона вірмен. Однак, за версією Анкари, під час подій 1915 року загинуло приблизно 300 тисяч вірмен.

Крім Франції, ще понад 20 країн офіційно визнали факт геноциду вірменського населення в Османській імперії.

У 1990 році у Франції було прийнято закон про кримінальну відповідальність за заперечення Голокосту.