Парламент дозволив Кабміну самостійно ухвалювати контрсанкції проти Росії

24 Грудня 2015, 11:04

Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому законопроет №3704 «Про внесення зміни до Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність». Рішення підтримав 291 нардеп.

Проектом передбачено, що Кабмін має право самостійно ухвалити заходи у відповідь на обмеження проти України.

«У разі якщо дискримінаційні та/або недружні дії щодо України застосовуються державою, визнаною Верховною Радою України державою-агресором та/або державою окупантом, заходи у відповідь, визначені частиною третьої цієї статті, можуть застосовуватись за рішенням Кабінету Міністрів України», – йдеться у тексті законопроекту.

Такими заходами є: застосування повної заборони (повного ембарго) на торгівлю; застосування   часткової  заборони  (часткового  ембарго)  на
торгівлю; позбавлення   режиму   найбільшого  сприяння  або  пільгового спеціального режиму; запровадження спеціального мита; запровадження    режиму   ліцензування   зовнішньоекономічних операцій; встановлення квот; інші  заходи, передбачені законами та міжнародними договорами України.

Додатково Кабмін отримав право на заборону зовнішньоекономічних операцій або встановлення обмеження на їх здійснення та на скасування тарифних пільг.

Як повідомлялося, 21 грудня прем’єр-міністр РФ підписав постанову про санкції щодо України.

Нагадаємо, президент РФ Владімір Путін своїм указом розірвав угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Росіїю з 1 січня 2016 року. Це сталося після того, як Євросоюз завершив усі процедури для запуску зони вільної торгівлі з Україною 1 січня 2016 року.