Парламент Британії закликав обмежити доступ Росії до бази даних Інтерполу

4 Червня 2018, 08:29

Члени парламенту Великої Британії закликали міністра внутрішніх справ Саджида Джавіда посприяти обмеженню доступу Росії до бази даних Інтерполу. Про це у суботу, 2 червня, повідомило видання The Telegraph.

 

Група парламентарів стверджує, що членство Росії в міжнародній організації неодноразово дозволяло їй робити запит на арешт засновника фонду Hermitage Capital Management Білла Браудера, який виступає проти порушення прав людини в країні і не раз критично висловлювався на адресу президента РФ Володимира Путіна.

 

"Росія зловживає цією системою в гонитві за Біллом Браудером. Він є громадянином Великобританії", — йдеться у тексті. 

 

Заклик до МВС надійшов після того, як 30 травня в іспанській столиці Мадриді затримали Білла Браудера за запитом Росії. Раніше Інтерпол неодноразово відмовляв РФ в арешті Браудера.

 

Як повідомлялося, 30 травня поліція Іспанії відпустила британського бізнесмена – засновника фонду Hermitage Capital Management Білла Браудера.

 

Раніше Центральне бюро Міжнародної поліцейської організації "Інтерполу" розіслало попередження всім державам-членам союзу про те, що Росія в односторонньому порядку не має права використовувати канали організації для переслідування власних цілей, порадивши ігнорувати запити Кремля. Правоохоронні відомства також були повідомлені про те, що Інтерпол заблокував запит Москви на арешт британського бізнесмена – засновника фонду Hermitage Capital Management Білла Браудера.