Парламент Британії прийняв “поправку Маґнітського”

2 Травня 2018, 08:36

Палата громад парламенту Великої Британії прийняла поправку до законопроекту "Про санкції і боротьбу з відмиванням грошей", аналогічну "акту Маґнітського". Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Зазначається, що поправка до нового законопроекту про санкції та боротьбу з відмивання доходів, що проходить через парламент, була прийнята без голосування, оскільки її підтримали як правлячі консерватори, так і основна опозиційна лейбористська партія.

 

Так, дана поправка дозволить Лондону забороняти видачу віз і в'їзд громадянам, які причетні до корупції або грубих порушень прав людини. 

 

Водночас  поправка не призначена конкретно для росіян, але вона схвалена під час кризи у відносинах між Британією та РФ після хімічної атаки в британському місті Солсбері на колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки, в якій Лондон звинувачує Москву.

 

Зокрема, міністр закордонних справ Британії Борис Джонсон назвав прийняття поправки Палатою громад "важливим моментом".

 

"Сьогодні важливий момент у парламенті, оскільки "поправка Магнітського", спрямована проти серйозних порушників прав людини, додана до закону про санкції. Це дозволить Сполученому Королівству діяти проти тих, хто відповідальний за серйозні правопорушення по всьому світу", – написав глава британського МЗС Борис Джонсон у Twitter.

 

Нагадаємо, 26 квітня  в Європейському парламенті закликали запровадити санкції проти РФ у рамках "закону Маґнітського".  Зокрема, як зазначається, у заяві йдеться, що економічні та персональні санкції проти Росії через агресію в Україні дуже ефективні.

 

Як повідомлялося, Сєргєй Маґнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків. Його взяли під варту. Маґнітскій помер в СІЗО в Москві у 2009 році. Правозахисники впевнені, що Маґнітскій помер через погані умови утримання та відмову у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. У березні 2013 року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Маґнітского за відсутністю складу злочину. У 2012 році в США прийняли "закон Маґнітского", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкції щодо порушників прав людини в Росії.