ПАРЄ закликала Росію негайно звільнити Гончаренка

1 Березня 2015, 19:08

Віце-президент ПАРЄ, голова української делегації в ПАРЄ, нардеп Володимир Ар'єв вимагає негайного звільнення нардепа, делегата України в ПАРЄ Олексія Гончаренка. Про це він написав на своїй сторніці у Facebook.

"Вимагаю від російської влади негайно звільнити народного депутата, делегата України в ПАРЄ Олексія Гончаренка. Вимагаю від імені всіх своїх колег як глава делегації і як віце-президент ПАРЄ", – заявив Ар'єв.

"Поліція Москви проігнорувала дипломатичний імунітет Гончаренка та продемонструвала повну неповагу до основних принципів міжнародного права. Подібна поведінка російської влади дає додаткові підстави для посилення санкцій проти делегації РФ в ПАРЄ", – додав він.

"Я звертаюся до Генсекретаря Ради Європи Турбьорн Янгланд і Президента ПАРЄ Анн Брассер зробити все можливе для звільнення Гончаренка та Савченко, які незаконно та безпідставно арештовані у Москві", – додав він.

Зауважимо, нардепа Гончаренка звинувачують в скоєнні злочину за статею 19.3 КК РФ (Непокора законній вимозі співробітника поліції).

Як відомо, МЗС України вже займається питанням затримання Гончаренка в Москві.

Як зазначалося раніше, Гройсман звинуватив Росію у порушенні міжнародних норм через затримання нардепа у Москві. За його словами, депутати Верховної ради володіють дипломатичним імунітетом.

Крім цього, у Москві на марші пам’яті вбитого в ніч на суботу Боріса Нємцова затримали українського нардепаОлексія Гончаренка.

Як повідомлялося, сьогодні у низці міст Росії люди зібралися згадати про вбитого у ніч на суботу опозиціонера Боріса Нємцова.

Нагадаємо, у Санкт-Петербурзі затримали організатора мітингу на пам'ять про Нємцова.

Також нагадаємо, у Воронежі учасників акції пам'яті Боріса Нємцова закидали зеленкою.

Як відомо, у ніч на суботу, 28 лютого, в самому центрі Москви, на Великому Кам'яному мосту біля стін Кремля було вбито російського опозиціонера Боріса Нємцова. Невідомий чотири рази вистрілив в політика. Від поранень Нємцов помер на місці.

Представник СК Владімір Маркін заявив, що за фактом вбивства порушено кримінальну справу за двома статтями КК РФ.

"Кримінальну справу порушено головним слідчим управлінням СКР по Москві за статтями 105 КК РФ "вбивство" і 222 КК РФ "незаконний обіг зброї", – сказав Маркін.

Читайте також: Убивство Нємцова: реакція і перші версії слідства.