ПАРЄ закликає провести ретельне розслідування всіх заяв про катування та жорстоке поводження з ув'язненими, а також гарантувати надання належної правової та медичної допомоги всім особам, які знаходяться в ув'язненні. В Раді Європи також закликали білоруську владу дозволити адвокатам виконувати свої професійні обов'язки "без страху відплати", а також відновити ліцензії тим адвокатам, які були позбавлені їх за політичними мотивами, і припинити практику призначення позачергових кваліфікаційних іспитів для адвокатів, вже допущених до адвокатської діяльності.
ПАРЄ також вважає, що білоруська влада повинні скасувати статтю 193.1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за діяльність від імені незареєстрованої організації. У резолюції міститься заклик до офіційного Мінська гарантувати свободу зборів і покласти край застосуванню сили для розгону акцій протесту та арештів демонстрантів, а також забезпечити свободу вираження думок і припинити тиск на незалежних журналістів та ЗМІ.
ПАРЄ закликає Білорусь дозволити відновити в Мінську роботу офісу ОБСЄ, а також у повному обсязі співпрацювати з міжнародними правозахисними організаціями і дозволити відвідати країну доповідачам від ПАРЄ, органів ООН, ОБСЄ, які направляли такі запити. Окрім того, ПАРЄ також засудила переслідування представників опозиції і тиск на активістів громадянського суспільства, правозахисників і журналістів, яке триває в Білорусі.
Європарламентарі стурбовані умовами утримання у в'язницях політв'язнів. Вони висловили сум з приводу винесеного вироку правозахиснику Алесю Бєляцькому і засуджують політично мотивоване використання податкового законодавства для придушення правозахисної діяльності. Асамблея також закликає офіційний Мінськ негайно ввести мораторій на застосування смертної кари, маючи на увазі її повну відміну.
У резолюції міститься заклик не виконувати смертний вирок, винесений звинуваченим у тероризмі Дмитру Коновалову і Владиславу Ковальову. ПАРЄ висловила серйозну стурбованість тим, що "вони могли піддаватися тортурам для отримання від них зізнань". Організація також висловила обурення приведенням у виконання смертних вироків Олегу Гришковцю та Андрію Бурдику в 2011 році, коли їхні скарги знаходилися на розгляді Комітету ООН з прав людини.
Як повідомлялося раніше, Головою Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи став керівник естонської делегації Андрес Геркель.
Президент Білорусі Алєксандр Лукашенка вважає за можливе проведення політичної реформи в країні після парламентських виборів, які заплановано на осінь 2012 року.