Крім того, Пилипенка призначили доповідачем з тематики "Перевищення повноважень членами соціальних служб країн-членів Ради Європи при прийнятті рішення щодо позбавлення батьківських прав", повідомили у представництві України при Раді Європи.
"Необхідність підготовки такої доповіді зумовлена, в першу чергу, зростанням кількості повідомлень про випадки явного перевищення повноважень соціальними службами в країнах-членах про позбавлення батьківського піклування. Було констатовано, що часто соціальні служби застосовують цей засіб без надання належних доказів, зокрема, щодо сімей іммігрантів … ПАРЄ повинна проаналізувати всі подібні випадки і розробити ряд рекомендацій щодо ефективного захисту прав дітей", – зазначили в представництві.
До того ж, вони підкреслили, що за всю історію членства України в ПАРЄ члени української делегації лише тричі були визначені доповідачами з тематики, яка належить до компетенції ПАРЄ.
Як відомо, Європейська комісія з питань ефективності правосуддя була заснована 2002 року. Це експертна організація, в рамках якої обговорюються питання ефективності функціонування юстиції в державах-членах Ради Європи, здійснюються численні дослідження в цій галузі, в тому числі порівняльного характеру, готуються проекти рекомендацій, спрямованих на ідентифікацію можливостей і сприяння застосуванню різноманітних інструментів з метою поєднання двох ключових принципів правосуддя: справедливості та ефективності.
Як повідомлялось, народний депутат України від Партії регіонів, голова постійної делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи Іван Попеску був обраний членом постійного комітету Ради Європи.