Парламентська Асамблея Ради Європи продовжила до січня 2016 року санкції проти делегації Російської федерації, прийняті 29 січня 2015 року. За відповідне рішення проголосували 128 з 152 делегатів.
Як наголошується в резюме до резолюції, моніторинговий комітет ПАРЄ висловлює жаль у зв'язку з явним відсутністю прогресу у виконанні Російською Федерацією вимог, висунутих Асамблеєю в січневій резолюції.
Одночасно в ПАРЄ жалкують у зв'язку з рішенням російської делегації призупинити всі офіційні контакти з ПАРЄ до кінця 2015 р. В Асамблеї це розцінюють як явну відмову від пропозиції по продовженню діалогу.
«Тим не менш, комітет, як і раніше переконаний, що відкритий діалог між Асамблеєю та російської делегацій, як і раніше, важливий для того, щоб знайти міцне рішення, засноване на нормах міжнародного права і принципів, щодо конфлікту в Східній Україні і незаконної анексії Криму", – йдеться в проекті документа.
Тому, на думку моніторингового комітету ПАРЄ, важливо, щоб російський парламент і його делегації в Асамблеї висловили своє зобов'язання вступити в діалог без попередніх умов з дотриманням Росією своїх зобов'язань перед Радою Європи, в тому числі за політику щодо сусідніх держав.
«В якості сигналу про свою прихильність до такого відкритого і конструктивного діалогу з російською делегацією, Парламентська Асамблея, зберігаючи діючі нині санкції, не повинна анулювати на цей раз вже затверджені повноваження російської делегації», – йдеться в проекті документа.
У ході ранкових дебатів представники делегації України нагадували, що всупереч вимогам ст минулого резолюції Асамблеї, Росія до цих пір утримує в своїх тюрмах 11 українців, в тому числі делегата ПАРЄ Надію Савченко. Також була підкреслена необхідність відновлення контролю на кордоні, відвід зброї і виведення російських військ. Тільки після цього, відзначали представники української делегації, можна буде говорити про підготовку до виборів на Донбасі за українськими законами. Крім того, представники України знову підняли тему незаконної анексії Криму та порушень прав кримських татар на півострові.
Як відомо, у січні Росію позбавили права голосу в ПАРЄ до квітня.
Однак у квітні ПАРЄ перенесла на літо розгляд питання про повернення Росії права голосу.
Також нагадаємо, ПАРЄ вже неодноразово виступала із заявами і приймала резолюції з вимогами до Росії негайнозвільнити Савченко, народного депутата України, яка як член делегації України у ПАРЄ має міжнародний імунітет.
Зазначимо, сесія ПАРЄ відкрилася 22 червня і триватиме до 26 червня.