Парад у масках щільними рядами: окупанти влаштовують показуху і ризикують здоров’ям дітей

Суспільство
19 Червня 2020, 12:24

Як не дивно, у пандемії та традиційного "побєдобєсія" багато точок дотику, і не тільки на регіональному та на внутрішньоросійському рівні, а і на більш глобальних геополітичних орбітах. Варто відзначити, що Китай тонко маніпулює амбіціями кремлівського диктатора саме на ідеологічних та мілітарних темах. Днями на сайті агенції Xinhua, офіційного рупору Китаю, з’явилась стаття з лестощами в бік Путіна. «Незважаючи на глобальну пандемію коронавірусу, президент РФ Володимир Путін все ж прийняв рішення про проведення військового параду на Червоній площі в червні 2020. І це показує мужність Росії всьому світу, дозволяє їй продемонструвати суперникам свою військову міць», – підкреслили в Xinhua. Тож що насправді ховається за цією «мужністю Росії», яка більше скидається на російський військовий афоризм: «Слабоуміє і отвага».

 

Читайте також: Препарація інфодемії

 
На 24 червня у Росії та на окупованих нею територіях українського Криму і Донбасу заплановане проведення чисельних військових парадів. У попередньому огляді за 6 червня Тиждень вже звертав увагу на деталі підготовки цих «шабашів побєдобєсія» всупереч складній епідеміологічній ситуації через поширення COVID-19. Тоді дуже «самостійні» керівники так званих «народних республік» Денис Пушилін та Леонід Пасічник не змогли проігнорувати вказівки з Кремля та в унісон оголосили, що будуть проводити військові паради одночасно з Російською Федерацією. За кілька діб після цих публічних реверансів в бік забаганок Путіна з РФ потягнулися нові військові конвої, які, оминаючи навіть російські прикордонні пункти пропуску, щоб їх не помітили спостерігачі ОБСЄ, вторглися на територію України і доставили прихований вантаж у ОРДіЛО.  Проте, ці дії не лишились непоміченими для БПЛА дальнього радіусу дії. Спочатку СММ ОБСЄ у своєму текстовому звіті № 134/2020 від 6 червня 2020 року повідомили про фіксацію переміщення вантажівок з РФ, а пізніше, 17 червня, спільнота InformNapalm опублікувала унікальні аерофотознімки та визначила точну геолокацію координат незаконного перетину українського кордону та кінцевого пункту доставки російського вантажу. Ці дані отримали значний суспільний резонанс та були перекладені і поширені волонтерами 12 мовами світу.

 

Читайте також: Ранні стадії COVID-19, легенева мікробіота та дослідження колективного імунітету в Женеві – огляд наукових новин про коронавірус

І хоч допоки не вдалося встановити, який саме черговий вантаж приховано завезли російські окупаційні війська у ОРДіЛО, але можна з впевненістю сказати, що це не була гуманітарна допомога. Бо який сенс везти продуктові набори ґрунтовими дорогами через лісосмугу в темну пору доби, ховаючись від спостерігачів?

Те, що Росія експортує гібридну агресію та тероризм у сусідні країни під виглядом місцевого сепаратизму, звісно, не новина. Але тут цікаво, що масштаби пандемії COVID-19 настільки налякали керівників в регіонах самої РФ, що вони почали оголошувати рішення, які йдуть врозріз із ідеологічною лінією "центру". І тут до прикладу візьмемо цей же запланований Путіним парад: 15 червня російські ЗМІ повідомили, що місцева влада 13 російських міст ухвалила рішення скасувати «парад Перемоги» через складну епідеміологічну ситуацію на тлі поширення коронавірусу. Таке рішення наразі прийняли у Ярославлі, Пскові, Пермі, Пензі, Вологді, Орлі, Курську, Бєлгороді, Саранську, Челябінську, Нижньому Тагілі, Якутську і Петропавловську-Камчатському.
 

 

Це до того, що деякі регіони Росії можуть відкинути забаганки Кремля, а ось дуже «самостійні республіки» у ОРДіЛО – ні. Там люди не можуть собі дозволити такі свободи: 18 червня на центральній вулиці окупованого Донецька навіть провели масштабну відкриту репетицію, фото з якої виклали на сайтах російських пропагандистів. І одразу в око кидається величезний банер з написом «Наш вибір», хоча навряд ті діти, що були виведені на репетицію цього параду, добровільно обирали для себе такий "вибір": замість проведення часу на літніх канікулах – крокувати по розпеченому асфальту на багатогодинних тренуваннях у формі, масках та зі зброєю. 

 

Читайте також: Гейтс-відбувайло

 

Так, саме дітей, які стали заручниками окупаційної влади, шкода найбільше. Бо у них вкрали не тільки дитинство, але і щодня наражають їх на небезпеку – поки вирує пандемія, їх виводять на масштабні масові заходи, змушують крокувати тісними парадними коробками, при цьому медичні маски скоріше підкреслюють апофеоз абсурду ситуації, ніж дають відчуття захищеності.
І така імпровізована «Північна Корея» будується Росією не десь там далеко, а прямо в центрі Європи, на захоплених східних та південних територіях України.