З балкона Собору Святого Петра у Ватикані понтифік оголосив десяткам тисяч вірянам, що прийшли на площу, благу вість про воскресіння Христа.
«Воскреслий Христос йде попереду нас до нових небес і нової землі, де ми нарешті заживемо єдиною сім'єю, як діти одного Батька. Він з нами до кінця часів. Ми йдемо за ним у цьому пораненому світі та співаємо алілуя. У нашому серці радість і горе, на нашому обличчі посмішки й сльози. Така наша земна реальність, але Христос Воскрес, він живий і йде разом з нами», – сказав понтифік.
У своєму посланні Бенедикт XVI зауважив, що на небесах панує мир і радість, але цього не можна сказати про землю, на якій все ще існують убогість, хвороби та голод.
Папа Римський приділив особливу увагу ситуації в країнах Північної Африки і Близького Сходу, зокрема Лівії, де в лютому почалися масові демонстрації з вимогою відставки, правлячого країною більше 40 років Каддафі. Демострації згодом переросли в збройне протистояння між урядовими силами і повстанцями.
Понтифік висловив надію, що в Лівії дипломатія та діалог прийдуть на зміну зброї. Він також висловив солідарність з біженцям та іммігрантам, які вимушені покидати рідні місця.
«У країнах Північної Африки і Близького Сходу усі громадяни – особливо молоді – повинні докладати зусиль для того, щоб піклуватися про загальне благо і побудувати суспільство, де бідність буде переможена, а будь-який політичний вибір буде продиктований повагою до людської особистості», – сказав Бенедикт XVI.
Крім того, глава Римо-католицькій церкви закликав відновити мир у Кот-д'Івуарі, де відбуваються запеклі сутички між населенням, а також побажав Японії, де у березні стався руйнівний землетрус, набути «розради і надії».
Папа привітав християн зі світлим святом Пасхи на 65 мовах народів світу.
Віряни, що зібралися на площі Святого Петра у Ватикані, зустріли благословення понтифіка оплесками і радісними вигуками.