«Очевидно, що необхідна конкретна матеріальна допомога. Святіший Отець послав через цю Папську Раду суму в розмірі ста тисяч доларів Японській єпископській конференції просто тому, що це найшвидший спосіб, за допомогою якого кошти можуть дістатися до тих єпархій, що найбільше постраждали. Також єпископи є першими, хто несуть відповідальність за благодійність у єпархії, і вони знають потреби людей», – додав співробітник Папської Ради Cor Unum – Ватиканської служби, що відповідає за папські пожертвування на благодійні цілі монсеньйор Ентоні Фігейреду.
Окрім цього, він зазначив, що Ватикан молиться за жертв катастрофи.
«Велика трагедія», що трапилася в Японії, стала останньою із серії великих стихійних лих, включаючи цунамі 2004 року в Азії, землетруси і повені в Пакистані і катастрофічний землетрус на Гаїті трохи більше, ніж рік тому. І перше, що ми повинні зробити, – це дійсно молитися… за цих людей, щоб дати їм надію», – зазначив він.
Нагадаємо, в результаті потужного землетрусу 11 березня досі пошкоджені системи охолодження в цілому на шести реакторах двох АЕС – "Фукусіма-1" і на розташованій за 11 км на південь від неї станції «Фукусіма-2».
На АЕС «Фукусіма-1» і «Фукусіма-2» після землетрусу був введений надзвичайний режим через вихід з ладу системи охолодження. На «Фукусіма-1» фахівцям вдалося вивести частину газу, що скупчився в захисній оболонці реактора, усунувши загрозу її руйнування. Але потім на АЕС стався вибух, постраждали четверо люди.
Більше 380 тисяч людей евакуйовано з районів, прилеглих до АЕС.
13 березня на третьому реакторі АЕС "Фукусіма-1" також стався вибух.