Пандемія на окупованих територіях та дипломатична істерика Росії

Суспільство
29 Травня 2020, 17:48

Істерика дипломатів

 

27 травня заступник постійного представника РФ в ООН Геннадій Кузьмін закликав зняти санкції з Донбасу у зв'язку з коронавірусом. Підчас засідання Ради безпеки ООН він активно намагався маніпулювати темою пандемії COVID-19 та тиснути на світову спільноту, нібито санкційний режим заважає отримати населенню цих територій доступ до медичної допомоги, безпечним і недорогим лікам, вакцинам, засобам особистого захисту.

 

 

Така політика постправди, тобто апелювання до емоцій та почуттів, щоб відвернути увагу від справжніх причин конфлікту є досить типовою для Російської Федерації. Замість того, щоб забрати своїх військових, найманців та зброю з окупованої частини території України, припинити обстріли та закінчити війну, від якої страждає населення Донбасу, Кремль продовжує маніпулювати темою санкцій. Посилення таких істерик російських дипломатів на міжнародних майданчиках навколо теми обговорення ситуації у Криму і на Донбасі наводить на думку, що РФ намагається всіма силами зачепитись за останню соломину світової кризи через COVID-19, зачепитись, щоб переконати міжнародну спільноту зняти санкції, які важко б’ють по економіці країни-агресора.

 

Читайте також: Масштаби епідемії COVID-19 у РФ та ескалація агресії на Донбасі

 

У свою чергу міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в статті для китайського видання Global Times 28 травня продовжив протискати інший пропагандистський меседж нібито деяким країнам НАТО забороняють звертатися до РФ за допомогою в боротьбі з COVID-19, натякаючи на матеріали італійської преси, які назвали «допомогу» РФ неефективною (детальніше про це Тиждень згадував у попередньому огляді). Лавров цинічно наголосив нібито Росія «прагне врятувати життя та здоров’я тисяч звичайних людей по всьому світу», а не просто зміцнити свій геополітичний вплив та розсварити Північноатлантичний Альянс.

 

Приховані жертви

 

Об’єктивної та достовірної інформації про поширення COVID-19 на окупованих Росією українських територіях немає. Отже лишається лише доволі обривчаста інсайдерська інформація. По цим даним можна лише здогадуватись які насправді реальні масштаби пандемії в окупації. І чи пов’язана ця істерика Росії з тим, що Кремль намагається перекласти відповідальність на світову спільноту, чи просто випробовує черговий зручний момент на свою користь.

 

Станом на 28 травня у окупованому Криму за офіційною статистикою РФ коронавірусну хворобу підтверджено у 361 людини. Тим часом в ОРДіЛО загалом зареєстровано 862 випадки COVID-19. З них 393 випадки на території окупованої частини Луганської та 469 випадків на окупованій частині Донецької областей. Такі дані повідомляють на своїх сайтах так звані «Міністерства охорони здоров'я» невизнаних республік, повністю контрольованих російськими окупаційними військами та адміністрацією. Звісно, що ця статистика, швидше за все не відповідає реальній ситуації. У попередніх оглядах Тиждень вказував як на виявлену значну маніпуляцію із статистикою захворювань та смертей у самій Росії, так і на розпорядження прем’єр-міністра РФ про перетин кордону між РФ та ОРДіЛО, які могли стати передумовою значного спалаху захворювань на Донбасі.

 

 

26 травня МОЗ Російської Федерації вперше офіційно оголосив кількість медичних працівників, які померли в країні від коронавірусної інфекції за час пандемії. За оголошеними даними – це 101 людина. Але ця цифра виявилась нижчою щонайменше у три рази від статистики, яку ведуть самі російські лікарі на сайті ініціативи «Список пам’яті». Там наразі вказані дані 311 російських медпрацівників, відомості про загибель яких підтверджені з різних джерел. Цікаво, що ще 19 травня видання «Медіазона», спираючись на дані вказаного списку писало про 186 випадків смертей, які їм вдалося підтвердити з кількох джерел. Тоді журналісти наводили цікаву статистику, з якої слідувало, що в РФ від COVID-19 медиків гине більше, ніж в будь-якій іншій країні світу. І це може свідчити як про масштабні маніпуляції із загальною статистикою захворювань та смертності по країні, так і про критичне становище російської медицини, яка не спроможна забезпечити своїх медпрацівників елементарними засобами захисту.

 

Читайте також: Локальний фронт

 

Схожа ситуація і на окупованих Росією територіях. Наприклад, 27 травня ЗМІ Донбасу з посиланням на дописи у соцмережах повідомили, що в Донецьку від COVID-19 помер лікар-хірург Рінат Жамалетдінов.

 

 

Про його смерть написала племінниця на своїй сторінці у «ВКонтакті». Окупаційна адміністрація так званої «ДНР» про смерть хірурга не повідомляла. Не було офіційних даних і про можливий спалах коронавірусу в Донецькій травматологічній лікарні де практикував цей лікар. При цьому на карантин вже повністю або частково закрили інші три лікарні, серед яких немає травматології. Тож там ситуація може бути ще критичнішою.

 

Щодо окупованої частини Луганської області, то 19 травня там повідомили про смерть від коронавірусу головного лікаря Луганської багатопрофільної лікарні №4 (архів). Окупаційна адміністрація «ЛНР» через великий резонанс не змогла приховати цей випадок і це сприяло визнанню ще трьох летальних випадків, які було спричинено COVID-19.