"Генеральний секретар сподівається, що всі сторони дотримуватимуться своїх зобов'язань, і закликає всі зацікавлені сторони домогтися остаточного припинення насильства через політичний процес", – йдеться в повідомленні.
Крім того, стало відомо, що 27 чевня на 26-й сесії Ради ООН з прав людини прийняли резолюцію про співпрацю та допомогу Україні. Про це повідомляє Центр новин ООН.
Резолюцію підтримали 23 делегації, проти висловилися 4 і 19 – утрималися.
Головними пунктами резолюції є проведення реформ з боку української влади та складання зброї з боку членів збройних груп.
В документі засуджується насильство і порушення, вчинені незаконними збройними групами, включаючи викрадення, незаконні затримання, вбивства, тортури і жорстоке поводження, зникнення і утиск журналістів, міжнародних спостерігачів та інших осіб.
Терористів закликали роззброїтися, звільнити заручників і захоплені будівлі.
Резолюція також закликає негайно припинити всі акти дискримінації та утисків, у тому числі в Криму.
"Україна повинна сприяти безпечному перебуванню журналістів в країні, а влада – продовжувати зусилля по проведенню реформ, спрямованих на зміцнення захисту прав людини всіх громадян, верховенства закону і демократії", – йдеться у резолюції.
Нагадаємо, 27 червня президент Петро Порошенко ухвалив рішення про продовження перемир'я ще на 72 години. Це сталося після того, я о 22:00 закінчився термін оголошеного президентом перемир’я.
Як повідомлялося, 23 червня після переговорів у Донецьку терористи погодилися припинити вогонь до 27 червня, однак після цього постійно порушували перемир’я.
Нагадаємо, 27 червня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що під час так званого перемир'я загинуло більше 20 українських військових.