Палестина просить зібрати саміт Ліги арабських держав

Акценти
18 Листопада 2012, 23:50

Постійний представник Палестини в ЛАД Баракат аль-Фара 18 листопада передав офіційний запит у секретаріат організації про скликання позачергового саміту. Цього ж дня генеральний секретар цієї регіональної організації Набіль аль-Арабі повідомив про палестинську пропозицію всі арабські країни.

За інформацією секретаріату Ліги, "ЛАД має намір провести арабський саміт щодо обстановки в Газі в найкоротші терміни, щоб надати палестинцям не лише політичну підтримку, але й значну економічну і фінансову допомогу".

Нагадаємо, Ліга арабських держав 17 листопада  провела в Каїрі екстрену зустріч міністрів закордонних справ у зв'язку із загостренням ситуації навколо сектора Газа.   Як заявив після зустрічі Набіль аль-Арабі, ЛАД прийняла рішення, яке передбачає перегляд арабськими країнами підходу до вирішення палестинської проблеми, і "намір вивчити можливість зміни загальних принципів арабської мирної ініціативи 2002 року, відомої як ініціатива "мир в обмін на землю".

Ізраїль вже п'ятий день здійснює авіаудари і артобстріл сектора Газа у відповідь на запуски ракет по ізраїльській території бойовиками руху ХАМАС з території сектора.

У результаті конфлікту, за попередніми даними, загинули більше 50 палестинців, серед них 11 дітей, більше 450 осіб отримали поранення.  

89