Палата представників США ухвалила закон, щоб завадити Трампу вийти з НАТО

23 Січня 2019, 11:23

Палата представників Конгресу Сполучених Штатів Америки ухвалила закон, яким підтверджує тверду підтримку Північноатлантичного альянсу Вашнгтоном на тлі нещодавніх повідомлень про те, що президент Дональд Трамп повернувся до ідеї виходу з НАТО. Про це повідомляє телеканал CNN.

 

Зокрема, законопроект отримав 357 голосів "за" і   22 –  "проти",

 

"Це неприємно, що Сполучені Штати надсилають суперечливі сигнали щодо наших зобов’язань перед Альянсом, чи розглядають його як якийсь тягар" – зауважив глава міжнародного комітету Палати представників Еліот Енжел.

 

"Знаєте, що стане тягарем для мене? Тягарем стало б те, що США намагалися проводити зовнішню політику без союзників, без 28 країн, які поділяють наші цінності і борються поряд з американськими військовими" – наголосив він.

 

Так, законопроект стверджує, що американська політика полягає у тому, щоб залишатися членом НАТО. Крім того, документ забороняє використання державних коштів для організації виходу з Альянсу.

 

Наголошується, що Трамп часто критикував членів НАТО за те, що вони не підвищують оборонні бюджети. Тим часом Росія давно намагалася розділити Альянс, а вихід США буде розглядатися як велика перемога президента РФ Владіміра Путіна.

 

Нагадаємо, 12 липня 2018 року Трамп закликав  лідерів країн НАТО підвищити витрати на оборону до 4% валового внутрішнього продукту (ВВП). Зокрема, він заявив, що Німеччина платить Росії, від якої хоче захиститися. Так, глава Білого дому розкритикував інших членів НАТО через недостатнє фінансування.

 

Як повідомлялося, у Брюсселі Трамп заявив, що "абсолютно неприйнятним" є те, що Німеччина заплатила Росії мільярди доларів за нафту та газ, витративши на оборону не більше 1% свого ВВП.  Зокрема, Трамп жорстко розкритикував Німеччину через підтримку газопроводу "Північний потік-2". За його словами, дана угода означає, що Німеччина тепер "повністю контролюється" Москвою. Він відзначив, що  США захищають Європу від Росії, в той час як європейські країни  спонсорують російську державу.