Палата представників Конгресу США заборонила Міністерству оборони використовувати кошти зі свого бюджету для укладення угод з російською компанією "Рособоронекспорт". Про це свідчить ухвалений законопроект про військові асигнування на 2017 фінансовий рік.
Документ підтримав 371 конгресмен, 48 висловилися проти.
Згідно з новим законом, міністру оборони або будь-якій іншій посадовій особі Пентагону забороняється "укладати контракти, меморандуми про розуміння або корпоративні угоди, а також давати гранти, надавати кредити або кредитні гарантії "Рособоронекспорту" і його дочірнім структурам. При цьому глава Міноборони може спробувати скасувати цю норму, якщо після консультацій з держсекретарем і директором національної розвідки вирішить, що співпраця з компанією вкрай важлиа для безпеки США.
Проте для цього йому потрібно буде спочатку переконати комітети обох палат Конгресу у справах збройних сил у тому, що "Рособоронекспорт" припинив постачання летальної військової техніки уряду Сирії, російські збройні сили залишили Крим, а агенти РФ в Україні припинили вчиняти зусилля з дестабілізації ситуації на сході країни.
Нагадаємо, у Пентагоні підтримали посилення Збройних Сил України. У США запевнили, що американська підтримка реформ в Україні та її армії залишиться в силі.
Як повідомлялося, Білий дім розглядає можливість розширення повноважень Пентагону.