Палата громад парламенту Великої Британії у першому читанні схвалила процедуру запуску Brexit – введення у дію статті 50 Лісабонського договору про порядок виходу країни з Євросоюзу.
У парламенті Brexit підтримали значно рішучіше, ніж на референдумі влітку минулого року. Як передає ВВС, після двох днів дебатів в парламенті законопроект уряду про вихід з ЄС підтримали 498 депутатів, проти виступили 114. Проти проголосувала Шотландська національна партія і ліберальні демократи, а також 47 депутатів-лейбористів і один консерватор, які пішли проти лінії своїх партій.
Під час обговорення міністр з питань виходу Великої Британії з Євросоюзу Девід Девіс нагадав депутатам, що якщо вони не схвалять законопроект, то підуть проти волі народу. Друге читання законопроекту, під час якого він буде обговорюватися більш докладно, призначене на 6 лютого, додає Reuters.
Нагадаємо, уряд змушений був внести законопроект на розгляд після рішення Верховного суду, який поставновив, що прем'єр-міністра Терези Мей не може ініціювати процес виходу з блоку ЄС без парламентського голосування. Тим самим суд підтримав рішення Високого суду Лондона.
В уряді Великої Британії заявили, що цей вердикт не вплине на терміни Brexit. У Лондоні, як і раніше, налаштовані на те, щоб розпочати процедуру виходу з Євросоюзу до кінця березня 2017 року.
У червні 2016 роу під час референдуму 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках.
У зв'язку з результатами референдуму того ж дня прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон оголосив про відставку. 13 липня Тереза Мей офіційно стала прем'єр-міністром Великої Британії.