Пакистан анонсував зближення з Москвою: купуватимуть вертольоти та російський газ — The Wall Street Journal

21 Серпня 2015, 16:02

Пакистан вирішив переглянути партнерство зі США та анонсував зближення з Росією. Про це пише американське видання The Wall Street Journal.

Як повідомляється, у четвер, 20 серпня, влада Пакистану заявила про намір придбати в РФ чотири гелікоптери Мі-35. Відповідну заяву оприлюднили після серії візитів на високому рівні між двома країнами. Зокрема, у липні в Уфі прем'єр-міністр Пакистану Наваз Шаріф зустрівся з президентом Росії Владіміром Путіним і заявив, що хотів би "багатовимірних відносин", що охоплювали б сфери оборони, торгівлі та енергетики.

Найбільшим маркером цих нових відносин є газогін протяжністю в 1100 км (684 миль), який планує побудовувати російський державний промисловий гігант Ростек. За словами чиновників обох країн, сторони підпишуть угоду щодо проекту протягом наступного місяця”, – пише WSJ, додавши, що Ростек, який очолюють люди з найближчого оточення Путіна, буде фінансувати і експлуатувати трубопровід протягом 25 років.

Крім того, повідомляється, що потепління між обома країнами свідчить про мінливість геополітики, адже тривалий час Росію та Пакистан були ворожими країнами

Пакистан підтримував США у боротьбі з радянськими військами, які окупували Афганістан у 1980-х роках, в той час як Росія побудувала тісні зв'язки з Індією – сусідом і суперником Пакистану. Тепер США дедалі більше використовують Індію для противаги зростанню Китаю, якого вони розглядають як стратегічного конкурента. Це спонукало колишніх ворогів Росії та Пакистану налагодити стосунки.”, – йдеться у статті.

Також WSJ цитує пакистанського дипломата Зафара Хілалі, який зазначив, що Пакистан “вирішив, що, хоча Америка залишиться важливою, потрібно мати й інші варіанти".

Це (стосунки з Пакістаном — Ред.) дуже важливо для Росії з геополітичної точки зору. Росія намагається вийти на цей ринок і конкурувати з Китаєм і США", – пояснив Владімір Сотніков, старший науковий співробітник Інституту східних досліджень РАН.

Разом з тим експерти стверджують, що США наразі залишаються найбільшим постачальником військової допомоги та озброєння для Пакистану і, за даними Конгресу, з 2002 року надали країні допомоги на загальну суму в $31 млрд. 

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Данії Крістіан Дженсен заявив про наміри відновити дипломатичний діалог з Росією попри ядерні погрози з боку Москви.

 

читати ще