У понеділок, 9 жовтня, Парламентська асамблея НАТО ухвалила проект Резолюції "Протистояти використанню інформації, як зброї". Про це голова української делегації в ПА НАТО, нардеп Ірина Фріз повідомила на своїй сторінці у Facebook.
Так, у резолюції загрози в інформаційній сфері з боку Росії стоять поруч з загрозами з боку Ісламської Держави.
«Країни Альянсу публічно визнають, що кампанія з дезінформації та підриву спрямована на послаблення та дестабілізацію євро-атлантичного співтовариства», – написала Фріз.
Напередодні, 8 жовтня проект резолюції "Протистояти використанню інформації як зброї" ухвалив постійний комітет цивільного виміру безпеки Парламентської асамблеї НАТО. Проект передбачає розширення допомоги країнам-партнерам, зокрема, Україні, Грузії, Молдові у сфері стратегічних комунікацій. Так, резолюція встановлює, що країни-члени НАТО мають розробити та створити спеціальні підрозділи у взаємодії з приватними медіа-компаніями з метою постійного моніторингу щодо появи фейкових новин, ворожої пропаганди та протидії ним за допомогою фактів.
Крім того, документ передбачає продовження обмежувальних заходів щодо онлайн-активності терористів, підривних та дезінформаційних кампаній, що фінансуються на державами, вилучення екстремістського контенту в тісній співпраці з приватними медіа із запровадження міжнародних санкцій щодо осіб, залучених Росією до "мілітаризації" інформаційного простору.