П’ять років від початку Євромайдану. Україна відзначає День Гідності та Свободи

21 Листопада 2018, 08:37

У середу, 21 листопада, українці відзначають День Гідності та Свободи та п'яту річницю початку Євромайдану.

 

Свято відзначається згідно з Указом Президента № 872 від 13 листопада 2014 року "з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…".

 

Воно встановлене на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року) і є своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначалося на честь Помаранчевої революції з 2005-го по 2011 роки 22 листопада.

 

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протести української громадськості у відповідь на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

 

Так, 21 листопада День Гідності та Свободи у столиці відзначатимуть низкою тематичних меморіальних, урочистих та культурно-мистецьких заходів. На виконання Указу Президента України «Про відзначення у 2018 році Дня Гідності та Свободи» у КМДА затверджено план заходів із підготовки та відзначення цього пам’ятного дня. Заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи відбудуться на вул. Хрещатик, 36. Також рамках проведення акції «Пам’ятаємо» 21 листопада проведуть студентську ходу до Дня Гідності та Свободи, покладуть квіти та запалять лампадки на Алеї Героїв Небесної Сотні.

 

Окрім того, на Майдані Незалежності протягом 17-25 листопада триватиме інформаційно-виставковий захід «Боротьба за віру», а 18 листопада–14 січня – інформаційно-виставковий проект до Дня Гідності та Свободи.

 

19-30 листопада відбудеться фотовиставка «Майдан – фортеця духу» у Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця».