П’ять претендентів на керівні посади в комітетах ВР відкликали голоси за “закони 16 січня”

9 Грудня 2014, 15:53

Депутати, колишні регіонали масово відкликають свої голоси під диктаторськими законами, наразі вже відкликали 22 депутати. Про це журналістам "Української правди" повідомили у Верховній Раді у відповідь на інформаційний запит.

Вже після виборів, свої голоси відкликали троє екс-депутатів, двоє з них обралися до нового парламенту. Михайло Поплавський подав заяву про відкликання голосу лише через 10,5 місяців  – 1 грудняцього року. Поплавський в цьому скликанні претендує на керуючу посаду в комітеті освіти і науки – секретаря комітету.

Після виборів також голос відкликав Віктор Развадовський – 10 листопада цього року. Він отримав також керуючи посаду в комітеті  з питань податкової та митної політики  – заступника комітету.

Не пройшов до Ради цього скликання, але відкликав свій голос 21 листопада  Михайло Опанащенко.

Колишній "регіонал" і представник Януковича в минулій Раді ЮрійМірошниченко також відкликав свій голос. Але заяву подав лише 16 вересня цього року.

В жовтні свої голоси відкликали Володимир Литвин, Ігор Єремеєв і Степан Івахів.

З нинішніх депутатів голоси відкликали також Сергій Мартиняк, Валентин Ничипоренко, Владислав Атрошенко, який претендує на керуючу посаду заступника голови Комітету з питань транспорту.

В день голосування свій голос відкликав нинішній член БПП ГригорійЗаболотний. Нині він претендує на керуючу посаду заступника голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.

Нинішній депутат Сергій Лабазюк відкликав свій голос в серпні, а тепер претендує на посаду першого заступника голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.

Пропонуємо повний список колишній депутатів, які відкликали голоси за диктаторські закони:

Водночас у ВР наголосили, що Законом України "Про Регламент Верховної Ради України" не передбачено зміни результатів голосування народних депутатів України".

"Так, у статті 47 цього закону зазначено, що голосування здійснюється народним депутатом особисто за допомогою електронної системи в залі засідання Верховної Ради України", – додали у ВР.

Як відомо, стенограма голосування про керівні посади у комітетах ВР свідчить, що особи, які голосували за "закони 16 січня" не обійматимуть керівні посади у комітетах. Проте в остаточній редакції цих поправок немає, оскільки спікер Володимир Гройсман поставив постанову на голосування одразу в цілому.

9 грудня депутати включили до порядку денного постанову про щодо позбавлення регіоналів, причетних до голосування "законів 16 січня", керівних посад.