- Засніжена безтурботність в Японії: Гора Фудзі – джерело мистецького натхнення та місце духовного паломництва. Списки ЮНЕСКО налічують 25 об'єктів, розташованих на схилах Фудзі та поблизу священної гори. Серед них – озера, природні джерела, водоспади, святилища, історичні пам'ятки.
- Ленд-арт Китаю: Рисові поля хані – споруди, що охоплюють площу у 526 гектарів та формують унікальну інтегровану сільськогосподарську систему. Протягом останніх 1300 років представники народу хані у китайській провінції Юннань використовували мережу каналів, що постачали воду з вершин гірського комплексу Аілао до терас біля їх підніжжя.
- Пустельний океан Намібії: "Піщане море" Намібії – одночасно і найдавніша пустеля світу, і найбільш безлюдна частина планети. Вона простягається на 2 000 км уздовж атлантичного узбережжя, а її площа перевищує 4 млн гектарів. Головне джерело води на території "Піщаного моря" – густий туман, що не покидає прибережні ділянки пустелі протягом місяців.
- Монархічна твердиня Індії: Городище у Раджастані протягом 8-18 століть слугувало символом влади військових-раджапутів. Городище розташовано поміж скелями гір Араваллі, а його комплекс налічує шість оборонних фортець.
- Геологічна муза Італії: Гора Етна, розташована на східному узбережжі Сицилії, поблизу міст Мессіна та Катанія один з найбільших вулканів світу, а також найвищий активний вулкан Європи (3353 м). Вулканічні ґрунти створюють основу для виноградарства, а майже постійні виверження забезпечують вулканологам багатий науковий матеріал.
П’ять «найновіших» чудес світу
31 Липня 2013, 14:59