ОЗХЗ підтвердила отруєння Навального речовиною з групи «Новічок»

7 Жовтня 2020, 11:41

Організація з заборони хімічної зброї підтвердила, що російського опозиційного політика Алєксєя Навального отруїли бойовою хімічною речовиною з групи «Новічок». Про це йдеться у заяві ОЗХЗ від 6 жовтня.

 

Повідомляється, що ОЗХЗ провела дослідження на запит Німеччини. Результати аналізів біологічних матеріалів, забраних у Навального, підтвердили, що у його крові й сечі містяться токсичні хімічні речовини, які заборонені Конвенцією про заборону хімічної зброї. Йдеться про хімічну речовину нервово-паралітичної дії з групи «Новічок».

 

Результати передані країнам-учасникам Конвенції та відкриті для публічного доступу.

 

Зауважимо: раніше міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що якщо ОЗХЗ підтвердить отруєння Навального «Новічком», Росії не вдасться уникнути санкцій.

 

Нагадаємо, 20 серпня Навального госпіталізували з отруєнням. Йому стало зле під час польоту з Томська до Москви. Літак екстрено сів в Омську. Лікарі Омської лікарні, де перебував  Навальний, не дозволяли вивозити його на лікування до Німеччини. Тим не менш, 22 серпня Навального доправили до Берліна. Він перебував у берлінській клініці «Шаріте». 23 вересня Навального виписали зі стаціонару «Шаріте». 2 вересня стало відомо, що спецлабораторія збройних сил Німеччини встановила: Навальний був отруєний речовиною групи «Новічок».

 

ЄС пригрозив Росії переглядом відносин через отруєння Навального.