Озброєні російські силовики влаштували обшук на фабриці турецьких килимів у Ростові

2 Грудня 2015, 17:03

У Росії силовики прийшли з обшуком на російсько-турецьку фабрику з виробництва килимів «Меринос» у Ростові-на-Дону, вилучивши сервер підприємства. Про це з посиланням на директора заводу Світлану Зиміну повідомляють російські ЗМІ.

"Нас весь час перевіряють, і ми ставимося до цього з розумінням. Але це було несподівано, з автоматами і масками на обличчях. У нас переважно жіночий персонал, люди були налякані. Всі вони надали посвідчення: були працівники ВБЕЗ, слідчі СК і ФСБ", – розповіла вона.

Крім того, влада РФ прийняла рішення про висилку з країни дев'яти громадян Туреччини, які займалися на фабриці навчанням персоналу ткацькій справі.

"Було у нас дев'ять іноземців з усіма дозвільними документами. Це фахівці з навчання персоналу ткацького виробництва. Їх вчора забрали з паспортами і, наскільки я знаю, прийнято рішення про депортацію", – уточнила Зиміна.

При цьому причини депортації фахівців вона уточнити не змогла.

"В результаті проведення слідчих заходів вчора були перевірені комп'ютери. Вилучили сервер, на якому "мізки" ткацького виробництва. За рахунок цього ткацьке виробництво у нас зупинилося", – зазначила директор.

У той же час вона пояснила, що фабрика була побудована на гроші турецького інвестора компанії «Меринос», яка зараз є одним з акціонерів, однак при цьому є російською.

"Ми не входимо ні в які холдинги, дочірніх підприємств у нас немає. Ми російська організація, яка зареєстрована в РФ і є одним з найбільших платників податків Ростовської області. Це російське виробництво і весь персонал, майже 450 осіб – російський. Турецька компанія «Меринос» є акціонером, але не власником нашої компанії", – підкреслила Зиміна.

Як повідомлялося, Росія ввела санкції проти Туреччини.

Згодом уряд РФ опублікував перелік турецьких товарів, які віднині заборонено ввозити в Росію через санкції.

Нагадаємо, на кордоні Туреччини та Сирії турецькі ВПС збили російський бомбардувальник Су-24. Турецька влада заявила, що він вторгся в повітряний простір країни. Тим часом, президент РФ Владімір Путін заявив, що літак збито винищувачем F-16 «за 1 км від території Туреччини».