Отруєння Скріпаля. У Великій Британії запідозрили Росію у замаху на екс-шпигуна

6 Березня 2018, 15:57

У Великій Британії голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії. Про це повідомляє британська щоденна газета The Daily Mail.

 

За його словами, якщо стосунок Кремля до даного інциденту буде доведений, ця справа стане наступним кроком "м’якої війни проти Британії",  яку здійснює адміністрація Владіміра Путіна.

 

"Поки що надто рано говорити, точно це чи ні, але, безумовно, є всі ознаки російської атаки", – сказав Тугендхат.

 

Читайте також: Отруєння екс-шпигуна РФ у Великій Британії. Що наразі відомо про замах на Скрипаля

 

Зокрема, британський депутат закликав весь уряд до рішучої відповіді на російську агресію.

 

"Необхідно, щоб цілий уряд був залучений до відповіді на те, що становить м’яку війну проти Сполученого Королівства, беручи до уваги кібератаки, які вони здійснили, та інші акти агресії до яких вони залучені", – підкреслив Тугендхат.

 

На думку глави міжнародного комітету, у кінцевому підсумку відповіддю на причетність РФ  до "справи Скріпаля" повинна бути заборона на в'їзд, санкції та введення в дію закону "списку Магнітського", який дозволить заморожувати активи порушників прав людини у Великій Британії.

 

Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Про це повідомляє ВBC. Скрипаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії.

 

Скрипаль — полковник військової розвідки на пенсії, у 2006 році був засуджений до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям у ЄС, Секретній розвідувальній службі Британії.